Piyalepaşa İstanbul’un Temelleri Atıldı

Piyalepaşa İstanbul’un Temelleri Atıldı

Türkiye’nin özel sektör tarafından hayata geçirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul’un inşaatına start verildi. Beyoğlu’nda 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’un temel atma töreni; Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

 

İstanbul’un kalbinde toplam 450 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Piyalepaşa İstanbul’da yaşamın 2018 yılında başlaması hedefleniyor.

 


 

Polat markasının 60 yıllık tecrübesiyle Beyoğlu’nun kalbinde hayata geçirilen “Piyalepaşa İstanbul”un temelleri atıldı. Temel atma töreni 6 Mayıs Cuma günü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Temel atma töreninde konuşan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, kentsel dönüşüm çalışmaları ve proje hakkındaki görüşlerini aktardı. Polat, “Piyalepaşa İstanbul, hem Türkiye’de özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi hem de Polat Grubu’nun en büyük gayrimenkul projesidir. Piyalepaşa İstanbul için grubumuzun prestij projesi de diyebiliriz. Biz bu projeyi önce bulunduğu bölge ve sonra sektöre örnek olması için en iyi şekilde yapmak adına büyük bir özen ve emek gösteriyoruz. Bunu yaparken de özellikle semtin tarihi dokusunu korumaya ve yaşatmaya özen gösterdik. Bu doğrultuda projemizi yatay konseptte, Osmalı ve Selçuklu mimarisinden izler taşıyacak şekilde karma kullanım projesi olarak tasarladık” dedi.

Piyalepaşa İstanbul’u aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini belirten Adnan Polat; “Bildiğiniz üzere kentsel dönüşüm özellikle deprem sonrası İstanbul için kritik bir hal aldı. İstanbul'da riskli bölge ilan edilen alanların sayısı küçümsenemeyecek düzeyde olmakla birlikte sağlıksız binalar insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. Biz de bu bağlamda Polat Grubu olarak, sorumluluk bilinciyle hareket ediyor ve Piyalepaşa Bölgesi’nde hayata geçirdiğimiz bu proje ile sosyo-ekonomik ve kültürel değişimi ve dönüşümü hakkıyla yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

Adnan Polat: “Özlediğimiz semt kültürüne sahip çıkıyoruz”

Piyalepaşa İstanbul ile birlikte semt kültürünün yeniden canlanacağına değinen Polat; “İstanbullular için eski mahalle mefhumu önemliydi. Bizler o mahallelerin içinde doğduk, doyasıya yaşadık ve büyüdük. Şimdilerde ise o sıcak mahalle hayatını, insanların birbirleriyle yakalayacağı samimi komşuluk ilişkisini, çocukların sokaklarda keyif içinde oynadığı oyunları özlemle anar olduk. Bu açıdan da Piyalepaşa İstanbul’un önemli bir açığı kapatacağına gönülden inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.


 

Hedefimiz Yaşam Kalitesini Yükseltmek

 

Beyoğlu sınırları içerisinde yaşadıkları en önemli problemlerin, yapı stoğunun yorgun yaşlı ve bakımsız olmasından kaynaklanan problemler olduğunu belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan; “Coğrafyamıza baktığımızda bir tarafta tarihi mekânların güçlendirilmesi, bir diğer tarafta da Beyoğlu sınırları içerisinde ruhsatsız ve iskânsız, fenni acıdan sağlıklı olmayan yapı stoklarının yenilenmesi sorunu Beyoğlu Belediyesi’nin gündemindeki en önemli sorundur. Dolayısıyla geçen on yılın tamamında mücadelemiz, bu binaların bakımları, onarımları ve yenilenmesi kentsel dönüşüm olarak ortaya çıktı. Elbette bir başka hedefimiz de, şehrin merkezinde otoparklar ve yeşil alanlar gibi yasamı daha anlamlı kılan, kaliteyi yükseltecek mekânlara kavuşma mücadelesidir” dedi.

 

Piyalepaşa İstanbul Projesi Beyoğlu’na Değer Katacak

 

Eski yapı stokunun yaşam kalitesini olumsuz etkileyen unsurların başında geldiğini de ifade eden Başkan Demircan; “Dolayısıyla bir taraftan eski binaların yenilenmesi, öteki tarafta yeni yapılanma gerçekleştirilirken otoparkların, bahçelerin, ulaşımın, yani yasamı kolaylaştıracak sosyal donatımların ön planda olması bir o kadar kıymetlidir. Son dönemlerde Tarlabaşı’ında başlattığımız kentsel dönüşüm projeleri, iste bu iki temel hedefi bize çözdüren yaklaşımlar olarak ortada duruyor. Bir yandan yapılar sağlamlaştırılıyor, depreme dayanıklı hale getiriliyor ama öte yandan da otoparklarıyla, yeşil alanlarıyla yaşamımıza kalite katıyor. Piyalepaşa İstanbul projesi kamuyla özel sektörün birlikte gerçekleştirildiği önemli kentsel dönüşüm projelerinden bir tanesidir. Çevre şartlarını dikkate alan ve sosyal yasam alanlarını destekleyen bu projenin varlığı Beyoğlu’na değer katacak ” şeklinde konuştu.

 

Beyoğlu’nun en eski semtlerinden Piyalepaşa yeniden inşa ediliyor

 

İstanbul’un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa’da 82 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul; konut, rezidans, ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlandı. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan projenin en çarpıcı özelliği; şehirde yaşayanların özlemini duyduğu “semt kültürünü” yeniden canlandıracak olması. Piyalepaşa İstanbul; kademeli cepheleri, geniş saçakları, cumbaları, havuzları ve iç avlu sistemiyle bulunduğu semtin tarihi dokusuna uyumlu bir tasarım anlayışının eseri olacak.

Yaşam, alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunan Piyalepaşa İstanbul’da ihtiyaç ve beklentilere yönelik; 1+1’den 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 daire ve 190 rezidans yer alıyor.

Piyalepaşa İstanbul, 550 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliğindeki Alışveriş Sokağı ile ulusal ve uluslararası 120 mağazasıyla İstanbulluların yeni alışveriş merkezi olmaya aday. Proje içerisindeki 2 katlı Alışveriş Sokağı’nda mağazaların yanı sıra; 9 salonlu sinema kompleksi, zengin fastfood noktaları ile farklı damaklara hitap eden seçkin restoran ve kafeler bulunuyor. Alışveriş Sokağı ile İstanbulluları şehre ve sokağa geri çağıracak olan projede ‘yaşayan’ bir mahalle dokusu vurgulanacak. Kurgulanan bu konseptle, sokaktaki alışveriş ve semt kültürü Piyalepaşa İstanbul’da yeniden canlanacak.

 

 

Projenin 3 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzdan çocuk havuzuna, saunadan buhar odasına ve SPA hizmetlerine kadar birçok sosyal imkân yer alıyor. Çocuklar için de ekstra oyun alanları barındıran proje, yüzde 48 yeşil alanı sayesinde, sahiplerine ve kullanıcılarına doğayla iç içe huzur ortamı vadediyor.


 

Şehrin kalbinde hayat bulan Piyalepaşa İstanbul, ulaşım açısından da merkezi konumda yer alıyor. Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin cazibe merkezlerine sadece birkaç dakika içinde ulaşma imkânı sunan proje, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına,

Dolmabahçe ve Kâğıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın konumuyla da ön plana çıkıyor.

Piyalepaşa İstanbul’da konutların satış fiyatı 837 bin 800 TL, rezidansların fiyatı ise 706 bin 200 TL’den başlıyor. Projenin en önemli avantajları arasında yer alan 4 katlı, 3 bin 900 araçlık otopark ise konut sahiplerinin en büyük sorununa çözüm üretecek nitelikte. Piyalepaşa İstanbul’da yaşamın 2018 yılında başlaması hedefleniyor.

Piyalepaşa İstanbul’a yatırım yapmak isteyenler, Piyalepaşa İstanbul Satış Ofisi’nde yer alan örnek daireleri birebir deneyimleyerek daire-konut seçimlerini yapabilecekler.


 

www.piyalepasa.com.tr