Adnan Polat Piyalepaşa’yı Ege Seramik’in bayilerine anlattı

Adnan Polat Piyalepaşa’yı Ege Seramik’in bayilerine anlattı

Ege Seramik Geleneksel Yetkili Satıcılar Toplantısı 9-11 Şubat 2017 tarihleri arasında Renaissance Polat İstanbul Hotel’de gerçekleştirildi.

Ege Seramik’in 150 bayisinin katılımı ile düzenlenen geleneksel yetkili satıcılar toplantısında 2016 yılı değerlendirildi ve bayilerle birebir iletişim ve karşılıklı görüş alışverişi sağlandı. Toplantıda ayrıca 2017 yılı Unicera Fuarı için özel olarak geliştirilen 30’a yakın yeni serinin lansmanı gerçekleştirildi.
 
Toplantının açılış konuşmasını İbrahim Polat Holding ve Ege Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat; gerçekleştirdi. 1975 yılında üretim faaliyetine başlayan Ege Seramik’in 42. yılında, yeniden bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İbrahim Polat, tüm bayilerden toplantının özellikle panel bölümünde görüş ve önerilerini detaylı şekilde belirtmelerini istedi.
 
Uzun yıllar boyunca Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Seramik Federasyonu Başkanlığı yapan Adnan Polat, toplantının konukları arasındaydı. Polat konuşmasında, ekonominin genel durumu, İbrahim Polat Holding grup şirketlerinden Piyalepaşa Gayrimenkul AŞ’nin gerçekleştirmekte olduğu Piyalepaşa Projesi ve Türkiye’de sektör lideri konumunda oldukları rüzgar enerjisi projelerine ilişkin bilgiler paylaştı.
 

POLAT: KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNEMLİ

Kentsel dönüşüm projelerinin önemine değinen Adnan Polat, Türkiye’de özel sektörün yaptığı ilk ve en büyük kentsel dönüşüm projesini gerçekleştirdiklerini, Piyalepaşa Projesi’nin toplam satış değerinin 3,5 milyar TL’lik olduğunu belirtti.

 
Ege Seramik ve Ege Vitrifiye’de son yıllarda sağlanan gelişmeleri memnuniyetle takip ettiğini ifade eden Adnan Polat, Ege Seramik ve Ege Vitrifiye yetkili satıcılarına kendi işlerine konsantre olmaları ve risksiz ve temkinli ilerlemeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.
 

POLAT GRUBU 4 SEKTÖRLE HİZMETTE

Toplantının devamında İbrahim Polat Holding CEO’su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir söz aldı. Polat Grubu olarak, inşaat, sanayi, turizm ve enerji olmak üzere 4 ana grupta faaliyet gösterdiklerini belirten Baran Demir, bu şirketlerdeki iş bölümünde Polat Ailesi’nde, dededen toruna herkesin, işinin başında olduğunu vurguladı.
 
Baran Demir; “Bu şirketlerimiz içerisinde Ege Seramik ve Ege Vitrifiye, TSE tarafından verilen Çift Yıldız Belgesi’ne sahipler. Onun dışında ihracat yaptığımız ülkelerin tüm standartlarına sahipler, her ikisi de her sene ticaret odaları, sanayi odaları ve maliyeden ödüller almaktadırlar.Ege Seramik yurtdışında bilinen ilk 100 Türk firması arasında yer almaktadır. İhracata gelince, Ege Seramik’te % 35-% 37 arasında ihracatımız var, Ege Vitrifiye’de ise bu sene % 50, % 55 civarına çıkmasını bekliyoruz.” dedi.
 

BU ÜLKE İÇİN VARIZ

Polat ailesinin her zaman işlerinin başında olduğunu vurgulayan Baran Demir ; ‘’Polat Ailesi yatırımını hep bu ülkede yapıyor. Onların,burada doğduk, burada yaşayacağız, burada öleceğiz, gidecek başka bir ülkemiz yok, onun için ne yapıyorsak bu ülkede yapacağız, kazancımızı da bu ülkede değerlendireceğiz, ülkemize güveneceğiz şeklinde bir düşüncesi vardır. Dolayısıyla bizde yatırımlarımızı azaltmadık. Ege Seramik’te Ege Vitrifiye’de yenileme yatırımlarımızı yakından izliyorsunuz. Renaissance Polat Istanbul Hotel’de 40 milyon $ lık yatırım yaptık.‘’ dedi.
 
2017 yılı ile ilgili belirsizliğe dikkat çeken Baran Demir, ne çok karamsar, ne de çok iyimser olmadıklarını, “temkinli iyimser” yaklaşımla hareket edeceklerini ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.